Prace magisterskie z marketingu- Łódź i okolice

 

Prace magisterskie z marketingu mogą mieć bardzo różny charakter. To tak naprawdę od nas zależy, w jakim kierunku pójdziemy. Trzeba jednak pamiętać, aby mierzyć siły na zamiary.

Zdarza się, że studenci piszą prace magisterskie z marketingu o charakterze teoretycznym. Jednakże rzadko preferują taką formę zarówno promotorzy, jak i konkretne uczelnie. Zwykle jest jednak tak, że teoria to tylko wstęp do tego co będzie później. Część praktyczną należy napisać na podstawie konkretne jednostki na przykład przedsiębiorstwa. Czasami dane, które są nam potrzebne do napisania takiej pracy, nie są oficjalnie dostępne, chociażby na stronie internetowej.

Wtedy potrzebne jest trochę więcej zachodu i należy osobiście udać się do takiego przedsiębiorstwa, co niejednokrotnie wymaga uzyskania wcześniejszej zgody od takiej jednostki. Istnieje możliwość wystosowania oficjalnego pisma z uczelni z prośbą o udostępnienie danych. Należy jednak pamiętać, że taka jednostka może wcale takiej zgody nie udzielić. Zwłaszcza przedsiębiorstwa prywatne nie zawsze chcą dzielić się swoimi prywatnymi informacjami. Powodem może być, chociażby konkurencja i obawa, że w ich ręce dostaną się niepowołane dokumenty.