Praca magisterska z marketingu- Łódź i okolice

Praca magisterska z marketingu powinna przede wszystkim posiadać charakter badawczy. Prace teoretyczne bardziej są domeną prac na niższym poziomie, a mianowicie licencjackim. Najlepiej w tym przypadku przeprowadzić odpowiednie badania.

Praca magisterska z marketingu powinna charakteryzować się wyższym poziomem skomplikowania niż ta pisana po ukończeniu studiów licencjackich. Bardzo dobrym wyjściem jest przeprowadzenie badań. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się specjalnie opracowanej na potrzeby pracy magisterskiej z marketingu ankiety. Nie należy jednak całkowicie zapominać o części teoretycznej. Nawet najciekawsza część badawcza powinna dodatkowo być podparta teorią.

Ma ona mianowicie za zadanie wprowadzić czytelnika w tematykę, o której piszemy. Dopiero później należy zaprezentować, co nam w tej dziedzinie udało się zbadać. Konieczne w tym celu są wnioski, które należy zamieścić na końcu pracy. Najlepiej jest je skonfrontować z badaniami przeprowadzonymi przez innych autorów. W takiej formie praca będzie na pewno dużo ciekawsza, a co za tym idzie, zyska również dużo lepszą ocenę.